czwartek, 14 stycznia 2016

Schab podsuszany

Składniki
Schab bez kości - około 1,5 kg
Cukier - 3/4 szklanki
Sól kamienna/Morska (niejodowana) - 3 łyżki
Peklosól - 1,5 łyżki
Majeranek - 1,5 łyżki
pieprz czarny - 1,5 łyżeczki
pieprz ziołowy -1,5 łyżeczki
Papryka słodka - 1 łyżka
papryka słodka wędzona - 1 łyżka.
czosnek świeży wyciśnięty przez praskę -5,6 ząbków
zioła prowansalskie -1,5 łyżeczki
bazylia -1,5 łyżeczki
oregano -1,5 łyżeczki
Pończocha lub gaza opatrunkowa.
Sznurek masarski albo szpagat

Wykonanie

1.Kupiony schab bez kości płuczemy pod bieżącą wodą,następnie osuszamy i oczyszczamy mięsko z (mizdry)taka biała błona i (warkocza)mięsa przypominający wygląd warkocza.Które jest przy schabie.Lecz to już jest nie tak bardzo konieczne.Następnie tak przygotowany schab obtaczamy cały w cukrze.Wkładamy do pojemnika,ale tak, żeby nie leżał bezpośrednio na dnie trzeba wstawić tak jakiś ruszt,u mnie to były pokrywki od małych słoików robi się to po to żeby mięso nie leżało w wodzie,którą puści od cukru. Tak przygotowane mięso wkładamy do lodówki na 24 godziny. W połowie czasu należy je obrócić.

2.Po 24 godzinach całość wyjmujemy z lodówki. Schab opłukujemy pod zimną wodą z resztek cukru i osuszamy ręcznikiem papierowym.Myjemy pojemnik i pokrywki.Mieszamy se sobą sól i peklosól i obtaczamy mięso, a następnie układamy w naszym pojemniku na pokrywkach.I wstawiamy na 24 godziny do lodówki,w połowie czasu obracamy mięso.

3.Po 24 godzinach wszystkie nasze przyprawy mieszamy ze sobą. Mięso wyjmujemy z lodówki,płuczemy pod zimną wodą, osuszamy papierowym ręcznikiem.Pojemnik ponownie myjemy oraz pokrywki.Schab nacieramy wyciśniętym czosnkiem i otaczamy dokładnie w przyprawach.Tak obtoczony schab ponownie układamy w naszym pojemniku i chowamy do lodówki na 24 godziny.W połowie czasu ponownie obracamy.

4.Po 24 godzinach wyjmujemy schab z lodówki i owijamy ściśle w pończochę albo gazę i wieszamy w suchym i przewiewnym miejscu. U mnie to był karnisz w kuchni dobrze jak okno jest uchylone.Tak przygotowane mięso musi wisieć od 7 do 14 dni.

5.Rodzaj przypraw jest nieograniczony i dowolny.Te przyprawy co ja wykorzystałem w przepisie to tylko sugestia.

6.W ten sposób można robić każdy rodzaj mięsa.Polecam jest smaczne.
Prześlij komentarz